Dan klasične filologije

Odjel za klasičnu filologiju u ponedjeljak 16. siječnja 2023. u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru organizira Dan klasične filologije u svrhu upoznavanja antičke kulture i civilizacije.

U prvom dijelu programa, u okviru tematskog bloka „Hrana u antici”, bit će održana tri kratka predavanja o proizvodnji hrane u antici te o tome što su jeli stari Grci i Rimljani uz prezentaciju nekoliko starogrčkih i rimskih jela. U drugom će se dijelu programa odvijati radionica iz antičke kozmetike, edukativna aktivnost „Šetnja antičkim svijetom” i kviz znanja iz antičke civilizacije. Na kraju će programa biti dodijeljene pohvale Odjela najuspješnijim studentima u akad. god. 2021./2022.

Pozivamo zainteresirane studente i studentice, kao i nastavnike i nastavnice, da nam se pridruže.