Zbornik radova GEOGRAFSKA IMENA na Morepress-u

Zbornik radova „Geografska imena“ s Prvog nacionalnog savjetovanja o geografskim imenima održanom u Zadru 23. i 24. listopada 2009. godine objavljen je u online okruženju, na sveučilišnoj izdavačkoj platformi Morepress.
Zbornik radova nudi nam 13 priloga autora iz različitih društvenih i stručnih domena. Uvidom u priloge postajemo svjesni mnoštva problema vezanih uz pisanje geografskih imena, što se pokazalo kao ozbiljan i vrlo izražen problem na različitim razinama svakodnevnice: od putokaza, karata i internetskih alata, do bilježenja u leksikonima, atlasima i školskim udžbenicima. Svi autori manje ili više polemički pristupaju problemima bilježenja geografskih imena iz svoje specifične domene. Neki od njih govore i o problemima koji nastaju pri samom činu imenovanja na koje se onda nadovezuje i problem bilježenja tih imena. Zajedničko je svim autorima da se kritički odnose prema neuređenom stanju stvari koje je i vrlo zorno ilustrirano brojnim primjerima s terena i potkrijepljeno primjerima iz literature. (iz recenzije)