Video intervju #2 u sklopu projekta Excover

Obiteljski albumi, fotografije, pisma i dokumenti, zajedno s izjavama kazivača mogu dati značajne informacije za antropološko istraživanje, kroz koje Sveučilište u Zadru nastoji prikazati širu sliku povijesti Gospića. S mnogo drugih vrijednih lokaliteta, Murkovića mlin i kula age Senkovića su u glavnom fokusu istraživanja, a pokazat će zaboravljenu povezanost između građanske i seoske kulture grada Gospića. Podizanje svijesti o važnost tih lokaliteta u umovima lokalnog stanovništva može postaviti čvrste temelje za razvoj mnoštva novih događanja, proizvoda i suvenira, koji naposljetku mogu privući turiste – otkrile su u video-intervjuu projekta Excover profesorice Vesna Grahovac-Pražić i Ana Vivoda s Odjela za nastavničke studije u Gospiću pri Sveučilištu u Zadru.

Video-intervju