Informacije o upisu u prvu godinu preddiplomskih studija

Upisi pristupnika u prvu godinu jednopredmetnih preddiplomskih sveučilišnih studija i integriranih jednopredmetnih preddiplomskih sveučilišnih studija na Sveučilištu u Zadru koji su u ljetnom roku ostvarili pravo upisa unutar upisne kvote obavljat će se od 18. do 24. srpnja 2014. god., na temelju konačnih rang-lista, radnim danom od 9 do 12 sati i od 13 do 15 sati u tajništvima nadležnih odjela.

Upisi pristupnika u prvu godinu dvopredmetnih preddiplomskih sveučilišnih studija na Sveučilištu u Zadru koji su u ljetnom roku ostvarili pravo upisa unutar upisne kvote obavljat će se od 18. do 24. srpnja 2014. god., na temelju konačnih rang-lista, radnim danom od 9 do 12 sati i od 13 do 15 sati u prostorijama Studentskog kluba Božo Lerotić, Ruđera Boškovića 5, u prizemlju.

Dokumentacija za upis:

Na upis treba doći pristupnik ili njegov punomoćnik (punomoć se ovjerava kod javnog bilježnika) te popuniti matični i prijavni list i priložiti izvorne dokumente:

a) domovnicu ili drugi dokaz o hrvatskom državljanstvu,

b) rodni list (hrvatski državljani),

c) svjedodžbu o položenoj državnoj maturi (učenici koji su 2010., 2011., 2012., 2013. ili 2014. završili gimnaziju),

d) potvrdu o položenom ispitu iz izbornog predmeta (učenici koji su 2010., 2011., 2012., 2013. ili 2014. završili gimnaziju),

e) svjedodžbu o završnom ispitu i potvrdu o položenim ispitima obveznoga i izbornoga dijela državne mature (učenici koji su 2010., 2011., 2012., 2013. ili 2014. završili strukovne škole),

f) svjedodžbu o završnom ispitu (učenici koji su završili srednje obrazovanje prije 2010., a nisu polagali državnu maturu),

g) svjedodžbe svih razreda srednje škole u četverogodišnjem trajanju,

h) dokaz o kupnji indeksa u iznosu 120,00 kn,

i) dvije fotografije (4x6 cm),

j) potvrdu o prebivalištu ili presliku osobne iskaznice (hrvatski državljani),

k) dokaz o uplati troškova upisa i osiguranja za zimski semestar studija te za izradu studentske iskaznice (x-ica) u iznosu 150,00 kn (bez izrade x-ice 100,00 kn).

Pristupnici za studij Brodostrojarstva i tehnologije pomorskog prometa kao i pristupnici za studij Nautike i tehnologije pomorskog prometa dužni su pri upisu u prvu godinu studija u tajništvo Pomorskog odjela donijeti izvornik uvjerenja o obavljenom liječničkom pregledu za pomorce (uvjerenje izdaje specijalist medicine rada).

Pristupnici koji su srednju školu završili u inozemstvu prilažu i rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije, koje izdaje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Odjel za priznavanje inozemnih obrazovnih kvalifikacija (Zagreb, Donje Svetice 38), inozemnu obrazovnu kvalifikaciju i školske svjedodžbe stečene u inozemstvu.

PODACI ZA UPLATU http://www.unizd.hr/Portals/0/sluzba_dds/upisi_2013_14/2013_14_IBAN_svrhe_doznake_poziv_na_brojeve_placanja.pdf