Predavanje i tribina "Teologija tijela"

Teološko-katehetski odjel Sveučilišta u Zadru i Zadarska nadbiskupija priređuju predavanje i tribinu u Godini obitelji pod naslovom Teologija tijela. Predavanje će održati don Damir Stojić u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru (Obala kralja Petra Krešimira IV. br. 2) u četvrtak 27. ožujka 2014. s početkom u 19.00 sati.

"Teologijom tijela" bavio se na poseban način blaženi papa Ivan Pavao II. u nizu kateheza tijekom audijencija na Trgu sv. Petra u Rimu, u razdoblju od 1979. do 1984. godine. Tim je katehezama želio ponuditi cjelovit pogled na ljudsku osobu – tijelo, dušu i duh. Prema njegovu shvaćanju fizičko ljudsko tijelo ima posebno značenje i može nam ponuditi odgovore na neka temeljna pitanja ljudskoga života.

Prigodom desete obljetnice njegova pohoda Zadru i ususret njegovoj kanonizaciji u travnju ove godine, suorganizatori su pozvali don Damira Stojića (studentskog kapelana iz Zagreba) da javnosti u Zadru približi "teologiju tijela" Ivana Pavla II.