Stipendije u Austriji

Austrijski kulturni forum želi Sveučilište u Zadru izvijestiti o mogućnosti dobivanja stipendija za studente iz Republike Hrvatske za postdiplomski studij i istraživanja u Austriji za akademsku godinu 2013./2014.

Naziv stipendija:

Stipendija Ernst Mach – diljem svijeta iz područja: prirodoznanstvo i tehnika, medicina, veterina, agronomija i šumarstvo, društvene znanosti, pravo, ekonomija, humanističke znanosti, teologija i umjetnički studiji.

Stipendija Franz Werfel – za sveučilišne profesore njemačkog jezika koji se bave istraživanjem njemačkog jezika i austrijske književnosti.

Stipendija Richard Plaschka – za sveučilišne profesore iz područja humanističkih, povijesnih, teoloških i jezičnih znanosti te znanosti o književnosti koji se bave istraživanjem vezanim za Austriju.

Svi zainteresirani opširnije informacije o ovim natječajima mogu naći na web-stranici Austrijskog kulturnog foruma: www.kulturforum-zagreb.org ili na stranici austrijske banke podataka za stipendije: www.grants.at.