Akademski dio programa RITMA KULTURIZMA 2016.

U četvrtak, 21. travnja i petak, 22. travnja 2016. godine na Sveučilištu u Zadru odvijat će se akademski dio programa studentskog projekta Ritam kulturizma.

Ove će godine po prvi put predavači s 20 odjela Sveučilišta u Zadru, svaki na svoj način, održati predavanje o tome kako je njihova struka povezana s turizmom. Na taj se način želi ukazati na važnost interdisciplinarnog pristupa turizmu.
Predavanja će se održavati u Multimedijalnoj dvorani (117) na Novom kampusu od 9:00 do 15:00 sati.

PROGRAM AKADEMSKOG DIJELA PROGRAMA:

Četvrtak, 21. travnja 2016., Multimedijalna dvorana (117), Novi kampus Sveučilišta u Zadru

9:00 h – Je li Dalmacija samo sunce i more? – Jurica Bosna, mag. oec (Odjel za ekonomiju)

9:30 h – Kruzerski turizam i javni prostori – mr. sc. Mirko Petrić (Odjel za sociologiju)

10:00 h – Turistički potencijal arheoloških istraživanja na primjeru odabranih lokacija zadarsko-šibenske regije – doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić i Katarina Batur, mag. arheol. (Odjel za arheologiju)

11:00 h – Leksička kreativnost: neologizmi u talijanskoj terminologiji turizma – dr. sc. Marijana Fabijanić (Odjel za talijanistiku)

11:30 h – Mrežna stranica "Zadarska rusistika" prilog razvoju hrvatsko-ruskih turističkih veza – izv. prof. dr. sc. Rafaela Božić (Odjel za kroatistiku i slavistiku, Odsjek za ruski jezik i književnost)

12:00 h – Od Radovana i Ljudmile do vitezova Vranskih – izv. prof. dr. sc. Vanda Babić i dr. sc. Denis Vekić (Odjel za kroatistiku i slavistiku, Odsjek za hrvatski jezik i književnost)

13:00 h – Ljudi i kulture iz "mučnog" kuta: neki rezultati međunarodnog istraživanja gadljivosti – izv. prof. dr. sc. Vera Ćubela (Odjel za psihologiju)

13:30 h – Hrvatska kroz vino – Marina Pavlović, dipl. ing. agr. (Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu)

14:00 h – Utjecaj turizma na jezik u javnom prostoru – doc. dr. sc. Lucija Šimičić i Antonio Oštarić (Odjel za lingvistiku)

Petak, 22. travnja 2016., Multimedijalna dvorana (117), Novi kampus Sveučilišta u Zadru