'Dani povijesti umjetnosti'

'Dani povijesti umjetnosti' prvi je projekt ovakve vrste koji izvode studenti Odjela za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru u suradnji s profesorima. Ove će se godine održati od 7. do 9. prosinca (srijeda, četvrtak i petak).

Tema ovogodišnjih 'Dana povijest umjetnosti' je Društveno angažirana umjetnost.

Cilj projekta je upoznati i obogatiti umjetničku scenu grada Zadra te povezati umjetnike, umjetničke organizacije, muzeje i škole, vrtiće i građane sa studijem povijest umjetnosti.

Studenti su pripremili akademski program od tri predavanja profesora Odjela za povijest umjetnosti: izv. prof. dr. sc. Vinko Srhoj, doc. dr. sc. Sofija Sorić, doc. dr. sc. Antonija Mlikota te praktični dio: radionicu s djecom od 5 do 7 godina u Arheološkom muzeju Zadar pod vodstvom muzejske pedagoginje Željke Kucelin, muzeološku radionicu s učenicima Škole zprimijenjene umjetnosti i dizajna Zadar te radionicu sa studentima Sveučilišta u Zadru. 'Dani' se otvaraju izložbom radova učenika Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar.

Ovaj je projekt i jedan od niza kulturnih događanja koji su organizirani u sklopu obilježavanja šezdeset godina postojanja studija povijesti umjetnosti Sveučilišta u Zadru.