25. Godišnja konferencija hrvatskih psihologa, Zadar, 8. – 11. 11. 2017.

Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru bio je jedan od suorganizatora 25. Godišnje konferencije hrvatskih psihologa, koja je održana 8. – 11. studenoga 2017. u hotelu Falkensteiner u Zadru. Tema ove jubilarne konferencije bila je „Psihologija u promociji i zaštiti ljudskih prava i društvene pravednosti“. Pozvana predavanja održali su profesor Dominic Abrams, voditelj Centra za proučavanje grupnih procesa na Sveučilištu u Kentu („In the Balance? Psychology, Human Rights, and Social Justice”), mr.sc. Maja Gabelica Šupljika, zamjenica Pravobraniteljice za djecu RH („Jesu li ljudska prava djeteta za psihologa teret ili izazov?“), Polli Hagenaars, predsjednica Odbora za ljudska prava i psihologiju Europske federacije društava psihologa („State of the Art of a Human Rights Based-and-Oriented Psychology”), profesor Jan-Willem van Prooijen, predsjednik Međunarodnog društva za istraživanja pravde („Belief in Conspiracy Theories”), i psihoterapeut Tom Warnecke, član Izvršnog odbora Europske asocijacije za psihoterapiju („Psychology – As if People Mattered”).

Više o održanoj konferenciji.