Na Sveučilištu u Zadru će se od 6. do 7. studenoga 2017. održati 2. međunarodni simpozij Digitalna humanistika: zamašnjak vidljivosti hrvatske kulturne baštine (2nd International Symposium Digital Humanities: Empowering Visibility of Croatian Cultural Heritage). Simpozij je dio znanstvenih aktivnosti vezanih uz projekt Digitalizacija, bibliografska obrada i istraživanje tekstova zadarsko-šibenskog područja iz razdoblja do kraja 19. st. pisanih glagoljicom, bosančicom i latinicom, u organizaciji Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru i VESTIGIA Instituta za istraživanje rukopisa Sveučilišta u Grazu, Austrija.

Rok za dostavu sažetaka produljen je do 1. rujna 2017. godine. Službeni jezik simpozija je engleski. Više informacija dostupno je na stranicama simpozija http://conference.unizd.hr/isdh/call-for-papers/