11. Međunarodna GEOREGNET ljetna škola "Regionalni razvoj i klimatske promjene – geografske perspektive

U razdoblju od 4. do 15. rujna 2023. Sveučilište u Zadru (Odjel za geografiju) bit će domaćin 11. Međunarodne ljetne škole u sklopu mreže GEOREGNET. Glavna tema ljetne škole bit će „Regionalni razvoj i klimatske promjene – geografske perspektive“. Škola će se održati u Novom Kampusu, u prostorijama Odjela za geografiju, a uz predavanja i radionice prijavljenih inozemnih predavača uključivat će i dvije terenske ekskurzije na odabrane lokacije u okolici grada te obilazak samog grada.

Cilj programa je ponuditi inozemnim i domaćim studentima predavanja, radionice i terenske izlete koji su neizravno ili izravno povezani s tematskim okvirom razvojnih izazova klimatskih promjena, kao što su (ali ne ograničavajući se na):

- Utjecaj klimatskih promjena na razvoj prostora,
   - Turizam kao čimbenik pritiska na okoliš,
   - Društveno poduzetništvo,
   - Utjecaj klimatskih promjena na zaštićena područja i prirodu.

Program ljetne škole