Obilježen Dan Sveučilišta u Zadru

Obilježavanje 15. Dana Sveučilišta u Zadru/Dies academicus 2017. započelo je koncertom studentskih glazbenih sastava u kapeli sv. Dimitrija u srijedu, 29. ožujka 2017. u 18.00 sati. Na koncertu su sudjelovali profesori i studenti Sveučilišta u Zadru okupljeni u Akademski pjevački zbor Sveučilišta uz dirigenta Tomislava Koštu, studensku a cappella skupinu A.K.A Crescendo te zbor Odjela za nastavničke studije u Gospiću Degenija pod ravnanjem Tvrtka Sarića.

Program obilježavanja Dana Sveučilišta nastavljen je u četvrtak, 30. ožujka 2017. svečanom misom u sveučilišnoj kapeli sv. Dimitrija. Misu je predvodio zadarski nadbiskup mons. dr. sc. Želimir Puljić.
Nakon mise, u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru s početkom u 11.00 sati održana je Svečana sjednica, na kojoj su uručene godišnje nagrade rektorice najuspješnijim studentima, zaslužnim djelatnicima, kao i pojedincima i ustanovama.

Nagradu za poseban doprinos suradnji sa Sveučilištem u Zadru dobili su Dina Bušić iz Koncertnog ureda Zadar i dr. sc. Ante Gverić, ravnatelj Državnog arhiva u Zadru.

Nagradu za razvoj sporta na Sveučilištu i postignute rezultate na državnom prvenstvu dobile su ženske ekipe Studentskoga športskog košarkaškog kluba i Studentskoga športskog stolnoteniskog kluba i studentica Ina Marin kao najbolja sportašica u 2016. godini. Sveučilišna a cappella skupina A.K.A. Crescendo dobila je nagradu za kulturnu promociju Sveučilišta u zemlji i inozemstvu, a grupa studenata Odjela za geografiju za izvrsnost u inoviranju visokoškolske nastave primjenom Geografskog informacijskog sustava (GIS) u području geografije, te svim odgojno-obrazovnim područjima.
Godišnju nagradu rektorice za izvrsne rezultate postignute tijekom studija u akademskoj godini 2015./2016. dobili su Ivana Bilandžija, Paula Pedić, Ivana Bašica, Ivona Brekalo, Viktorija Capek, Jelena Čale, Fran Domazetović, Marta Džaja, Anta Grković, Dora Kvarantan, Ksenija Lazinica i Mario Marasović.

Godišnjom  nagradom rektorice zaslužnim djelatnicima nagrađeni su doc. dr. sc. Irena Burić, izv. prof. dr. sc. Marijana Matek Sarić, izv. prof. dr. sc. Toni Bielić, Tvrtko Sarić, viši predavač, doc. dr. sc. Božena Krce Miočić, Maja Kolega, prof. i Dijana Čičin Šain, mag. oec.

U glazbenome dijelu programa nastupio je ansambl „Antiphonus“, koji je izveo skladbe iz 14. stoljeća, razdoblja osnivanja prvog sveučilišta u Zadru.