Nastupni posjet veleposlanika Mađarske u Hrvatskoj

Prorektorica za znanost i informacijsku infrastrukturu Sveučilišta u Zadru izv. prof. dr. sc. Ivanka Stričević i prorektor za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić ugostili su u utorak, 14. veljače 2017. veleposlanika Mađarske Nj. E. gosp. Józsefa Magyara u pratnji mađarskog konzula dr. Zorána Babityja.

Nakon pozdravnih riječi i uvodnog upoznavanja, razgovaralo se o postojećoj suradnji, prijateljstvu i kulturnoj povezanosti dviju država, kao i mogućim zajedničkim projektima u budućnosti. Također je izražena želja za razvijanjem daljnje suradnje na sveučilišnoj razini te nastavkom i unaprijeđenjenjem kvalitetnog odnosa između sveučilišta i drugih institucija obiju država.

Posebno je iskazano zadovoljstvo kvalitetom programa akademske mobilnosti studenata i nastavnog osoblja, ali i obostrana želja za povećanjem broja mađarskih studenata koji dolaze na razmjenu na Sveučilište u Zadru.

Sveučilište u Zadru, u okviru europskog programa Erasmus+, ostvaruje vrlo dobru suradnju s mađarskim sveučilištima. Erasmus+ sporazumi potpisani su s nizom visokoškolskih ustanova u Mađarskoj, među kojima su University of Pecs, University of West Hungary te brojni drugi. Osim suradnje u okviru Erasmus + projekta, također su potpisani i bilateralni sporazumi o suradnji.