Indonezijski dan na Sveučilištu u Zadru

U organizaciji Sveučilišta u Zadru i Veleposlanstva Republike Indonezije u ponedjeljak, 18. svibnja organiziran je Indonezijski dan u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru.

Posjet je uslijedio kao nastavak ranijeg posjeta indonezijskog izaslanstva Sveučilištu u Zadru, kada je potpisano pismo namjere, u cilju akademske suradnje između Sveučilišta u Zadru i indonezijskog Tehnološkog Sveučilišta u Yogyakarti kroz program razmjene studenata i akademskog osoblja, kao i provedbe znanstvenih istraživanja.

Pozdravnu riječ svim prisutnima uputio je prorektor prof. dr. sc. Leonardo Marušić koji je kazao kako je ovo prvi put da se u Zadru organizira Indonezijski dan i nada se da je ovo tek početak jedne nove suradnje između dviju zemalja.

Indonezijski veleposlanik NJ. E. Agus Sardjana, na čiji je prijedlog i organiziran Indonezijski dan, ima želju ojačati gospodarske, kulturne i turističke veze ovih dvaju naroda.

Zanimljiva i poučna predavanja na engleskom jeziku održali su izv. prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević, pročelnica Odjela za etnologiju i kulturnu antropologiju Indonesia in Croatia, dr. Tri Gunarsih, direktor Master Management programa na Tehnološkom Sveučilištu u Yogyakarti  Indonesia Capital Market Growth, dr. Endy Marlina, dekan Fakulteta za znanost i tehnologiju (Tehnološko Sveučilište u Yogyakarti) Eco City Design, dr. Yohanes Radjaban, prorektor za studentska pitanja Tehnološkog Sveučilišta u Yogyakarti  Indigenous languages of Indonesia: their uniqueness and danger of extinction i dr. Eko S. Humanika, dekan Fakulteta za kulturalne studije Indonesian culture, unity in diversity.

Nakon predavanja program je nastavljen nastupom indonezijskih glazbenika te degustacijom jela indonezijske kuhinje.