Studiji i studenti

Obavijest za studente diplomskih studija – stigle su iksice

Upis izbornih predmeta putem Studomata

Rok za upis izbornih predmeta putem Studomata za studente 1. godine diplomskih studija produžen je te se isti mogu upisati od 12. do 20. listopada 2021.

Razredbeni postupak za upis u prvu godinu diplomskih studija

Pristupnici za upis na diplomske studije koji se nisu prijavili u NISpDS (ili nisu upotpunili prijavu u NISpDS) upisuju se putem razredbenog postupka koji se provodi na nadležnim odjelima, na studije na kojima je ostalo slobodnih mjesta, najkasnije do 20. listopada 2021.
Prijave za upis temeljem razredbenog postupka šalju se e-mailom 12. i 13. listopada, za jednopredmetne studije u odjelna tajništva, a za dvopredmetne studije na adresu mmirkovi@unizd.hr (Uredu za preddiplomske i diplomske studije).
Obrazac za prijavu na razredbeni postupak za upis na jednopredmetni studij
Obrazac za prijavu na razredbeni postupak za upis na dvopredmetne studije

Podatke za uplatu troškova razredbenog postupka pristupnici će dobiti mailom od odjelnih tajništava, odnosno Ureda za preddiplomske i diplomske studije, po primitku prijavnice.

Online upisi u prvu godinu jednopredmetnih i dvopredmetnih diplomskih studija - upute za studente

Online upisi obavljaju se od 1. do 15. listopada 2021. do 15 sati.

Obavijest o razredbenom postupku za upis na diplomske studije

Pristupnici koji putem sustava NISpDS / Studij.hr upisuju diplomske studije Etnologija i antropologija, Informacijske znanosti i Lingvistika, a završili su neistovrsni preddiplomski studij te pristupnici za upis na diplomski studij Psihologija koji nisu završili preddiplomski studij na Sveučilištu u Zadru trebaju pristupiti razredbenom postupku, koji će se održati 24. rujna 2021.

• za upis na studij Etnologije i antropologije održat će se motivacijski razgovor, s početkom u 14:00 sati na Odjelu za etnologiju i antropologiju. Prijavnica za razredbeni postupak je OVDJE
  • za upis na studij Informacijskih znanosti pisat će se esej na izabranu temu iz područja informacijskih i komunikacijskih znanosti, s početkom u 11:00 sati na Odjelu za informacijske znanosti. Prijavnica za razredbeni postupak je OVDJE
  • za upis na studij Lingvistike održat će se razgovor, s početkom u 17:00 sati na Odjelu za lingvistiku. Prijavnica za razredbeni postupak je OVDJE
  • za upis na studij Psihologije održat će se intervju i provjera znanja engleskog jezika, s početkom u 8:00 sati na Odjelu za psihologiju. Prijavnicu za razredbeni postupak kandidati će dobiti mailom, iz tajništva Odjela za psihologiju