Dan kazališnog odgoja

U četvrtak 11. travnja 2019. na Sveučilištu u Zadru održat će se studentski projekt „Dan kazališnog odgoja“ koji je zamišljen kao susret umjetnosti i znanosti, kulture i građanstva te profesionalaca i studenata.

Kroz popodnevno i večernje druženje održat će se:

• dvije radionice pod stručnim vodstvom – „KAZALIŠTE KAO PROMATRAČ(nica)“ i „Lutkarstvo i animacija premeta“
  • predavanje „Dramska pedagogija i primjena u školi“
  • okrugli stol „Društvena važnost kazališta i odgoj građanske publike“ (gostuju: dramaturginja i filmska redateljica Ana Marija Fabijanić, glumica i lutkarica Marijana Matoković te kazališna producentica Jadranka Svaguša).

Na okruglom stolu cilj je potaknuti raspravu čiji će fokus biti na odnosu kazališta i publike, odnosno na pitanju je li uloga gledatelja vezana samo za čin gledanja predstave ili odnos postoji i prije (kroz slaganje repertoara) te nakon gledanja predstave (kroz daljnje promišljanje i kreiranje bolje stvarnosti).

Projekt će se odvijati u Studentskom klubu „Božo Lerotić“ te na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja (predavaonica 105).