Sveučilišna knjižnica

Promotivan pristup tematskim bazama podataka na EBSCOhost platformi

do 30.4.2016. EBSCO je omogućio promotivan pristup na sljedećih šest specijaliziranih baza:
 - CAB Abstracts
 - eBook Academic Collection Trial
 - Applied Science & Technology Source
 - Historical Abstracts with Full Text
 - MEDLINE Complete
 - Library & Information Science Source
Pristup navedenim bazama moguć je sa sveučilišne internetske mreže na adresi http://search.ebscohost.com gdje je ponuđena poveznica: TRIAL to subject specific databases - till 30th April 2016.
Izvan Sveučilišta navedenim bazama možete pristupiti na ovoj poveznici nakon što upišete broj članske iskaznice Sveučilišne knjižnice.
Istaknuli bismo bazu E-Book Academic Collection koja sadrži više od 141 000 naslova e-knjiga iz različitih područja znanosti koje se mogu čitati online (postoji i mogućnost pohrane na sedam dana - više objašnjeno u videu). Upute o pretraživanju EBCSOhosta na hrvatskom jeziku dostupne su ovdje.