Sveučilišna knjižnica

Katalog Sveučilišne knjižnice Sveučilišta u Zadru, Zadar

BAZE PODATAKA

Radno vrijeme

Knjižnica je otvorena za korisnike od ponedjeljka do četvrtka od 8.30 do 18.00 sati, petak od 8.00 do 15.30 sati

Djelatnici Knjižnice

Dubravka Čanić, knjižničarka (voditeljica Ogranka): dcanic@unizd.hr, tel: 053/665-356

Iva Skeledžija, mag.prim.educ. (knjižničarska tehničarka): iskeledzi21@unizd.hr, tel:053/665-343

O knjižnici:

Knjižnica Odjela za nastavnički studij u Gospiću započinje sa svojom djelatnošću osnivanjem Pedagoške akademije 1963. godine kao nasljednica Učiteljske škole iz 1919. godine.

Danas knjižnica kao sastavna jedinica Sveučilišne knjižnice u Zadru posjeduje više od 11.500 svezaka knjižne građe, te oko 577 naslova časopisa kao i pristup elektroničkim izvorima informacija. Fond knjižnice primjeren je zahtjevima studijskog programa i znanstveno-istraživačkoj zajednici.

Smještena je na prvom katu zgrade na prostoru od 108 m2 podijeljenih na zatvoreni fond (spremište stare građe) i otvoreni pristup gdje se nalazi posudbeni dio i čitaonica sa referentnom zbirkom i zbirkom periodike.

Čitaonica ima 12 sjedećih mjesta i četiri mjesta za rad na računalima. Računala su namijenjena za izradu seminarskih, diplomskih radova, pripreme za predavanje i pretraživanje on line baze podataka.