Studentsko savjetovalište - UNIZD

Stručno predavanje za savjetovatelje

13. travnja 2022. godine naši su savjetovatelji sudjelovali na stručnom predavanju „Kako razgovarati o spolnom zdravlju?“, a koje je održao Davor Dubravić, mag. psych, psiholog u Hrvatskoj udruzi za borbu protiv HIV-a i virusnog hepatitisa (HUHIV).

Predavanje se sastojalo od prikaza rada stručnjaka-savjetovatelja za spolno zdravlje, uputa kako osobu savjetovati o spolnom zdravlju uz osvrt na spolnost, osobne granice i procjenu rizika. U posebnom dijelu predavanja psiholog se osvrnuo i na individualni rad s osobama koje žive s HIV-om, a mnoge vještine primjenjive su i za ostala zdravstvena stanja povezana sa spolnim zdravljem.

Hvala kolegi Dubraviću na zanimljivom i korisnom predavanju, a znanja koja smo dobili svakako će svim našim savjetovateljima koristiti u individualnom radu sa studentima.