Studentsko savjetovalište - UNIZD

Radionice Studentskog savjetovališta "Čitam, dakle živim" i "Životni ritam" u sklopu Festivala znanosti 2022.

Studentsko savjetovalište organizira dvije radionice povodom Festivala znanosti.

Prva radionica pod nazivom "Čitam, dakle živim" na rasporedu je 5. svibnja u 14 sati u prostoru Sveučilišne knjižnice Novi kampus.Osim što nas čitanje knjiga zabavlja i opušta, ono donosi i brojne druge koristi. Čitanjem razvijamo kritičko mišljenje, obogaćujemo riječnik, širimo vidike i redovito putujemo bez da smo se fizički pomaknuli s mjesta. Ono što znanost dodatno ističe je uloga koju čitanje i bogaćenje našeg vokabulara ima na povećavanje emocionalnog vokabulara kao i sposobnosti boljeg prepoznavanje emocija kod sebe i drugih. Što to sve proživljavamo dok čitamo i zašto i kada suosjećamo s likovima? Što je to biblioterapija? Kako znanost objašnjava sve ovo? Osim toga, sudionici će moći podijeliti svoje iskustvo s čitanjem, naučiti kako ga dodatno obogatiti i usvojiti neke načine obogaćivanja tuđeg iskustva čitanja. Radionicu vodi Severina Mamić, psihologinja i stručna suradnica u Studentskom savjetovalištu Sveučilišta u Zadru.

Prijaviti se možete putem poveznice.

Radionica "Životni ritam" na rasporedu je 6. svibnja u 18 sati u prostoru Sveučilišne knjižnice Novi kampus.

Na radionici ćemo osluškivati i  kreirati vlastite i zajedničke ritmove. Na kraju radnog, bilo užurbanog bilo sporog tjedna istraživat ćemo ritam životnog plesa. Pridružite nam se. Plesačko znanje nije uvjet, dovoljno je da u vama ili i oko vas postoji neki životni ritam te volja za igrom i dijeljenjem iskustva. Preporučamo da dođete u obući i odjeći u kojoj se možete udobno i sigurno kretati. Životni ritam je onaj na kojeg se ponekad žalimo, za kojeg doživljavamo da nas nesmiljeno melje. Ritam je posvuda i u svemu, na raznolike načine. Brz ili polagan, stabilan, promjenjiv. Uvijek uključuje izmjenu. Uz ritam vežemo prisutnost, odsutnost, pokret, promjenu, predvidljivost, iznenađenja. Pridodajući mu kvalitete razlikovat ćemo lagani i teški ritam, čak i razigrani ili ozbiljni, zastrašujući ili umilni. Ritam je oko nas: u kretanjima predmeta, u meteorološkim pojavama i u srži postojanja živih bića. Prisjetimo se ritma izmjene tvari u stanici, ritma disanja, srčanih otkucaja, kretanja, treptaja...

Prijaviti se možete putem poveznice.

Vidimo se!