Studentsko savjetovalište - UNIZD

Radionica "Izrada i prezentacija lingvističkih seminara" - 2. travnja 2019. godine

Radionica je osmišljena tako da studentima pruži jasne i detaljne upute za pisanje seminarskih radova i njihovu prezentaciju.
Postupak pisanja seminarskog rada započinje odabirom teme te postavljanjem cilja i hipoteza rada. U svakom radu najvažnija je metodologija. Odabirom jasne metodologije i cilja, rad ne može biti neuspješan.
Radionica će obuhvatiti pitanja: Kako odabrati metodologiju rada? Što je cilj seminarskoga rada? Studenti će se upoznati s pojmom korpusa i njegovim odabirom, kao i načinom pronalaska potrebne literature te citiranjem i parafraziranjem.
Prezentacija seminara idući je bitan korak. U radionici ćemo pokazati na što sve treba obratiti pažnju pri izradi prezentacije te upozoriti na najčešće greške koje studenti rade.

Radionica će se održati 2. travnja 2019. godine s početkom u 18 sati u Studentskom klubu „Božo Lerotić“. Radionicu vode izv. prof. dr. sc. Anita Pavić Pintarić i Marija Perić, mag. educ. philol. germ.

Za sudjelovanje se nije potrebno prijaviti nego doći na vrijeme na naznačeno mjesto.