Studentsko savjetovalište - UNIZD

Projekcija dokumentarnog filma „Otvoreni dijalog“

U Studentskom klubu „Božo Lerotić“ prikazan je dokumentarni film „Otvoreni dijalog“. Otvoreni dijalog je inovativan pristup akutnim psihičkim krizama kojeg su razvili Jaakko Seikkula, Markku Sutela i njihov multidisciplinarni tim u Keropudas bolnici u Torniu, Finska. Film je o terapeutskom pristupu koji trenutno dobiva najbolje rezultate na svijetu kod prvih psihotičnih epizoda - otprilike 85% potpunog oporavka i to velikom većinom bez anti psihotika.
Gost predavač bio je Daniel Mackler, međunarodni stručnjak u području inovativnih pristupa vezanih uz psihičko zdravlje, psihoterapeut s dugogodišnjim iskustvom provođenja individualne psihoterapije te je autor 4 filma koji se prikazuju u sklopu projekta "Psihičko zdravlje u zajednici - terapija po mjeri čovjeka".