Centar za projekte, znanost i transfer tehnologija

Izgradnja zgrade studentske menze sa studentskim paviljonima

NAZIV PROJEKTA: Studentski smještaj i prehrana u Novom kampusu Sveučilišta u Zadru
REFERENTNA OZNAKA: KK.09.1.2.01.0015
POZIV: Ograničeni postupak dodjele bespovratnih sredstava “Modernizacija, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja za studente u nepovoljnom položaju”; Referentna oznaka poziva: KK.09.1.2.01
FOND: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR)
OPERATIVNI PROGRAM: Kokurentnost i kohezija 2014. - 2020.
UKUPNA ODOBRENA VRIJEDNOST PROJEKTA: 74.480.127,22 HRK
PRORAČUN ZA SVEUČILIŠTE U ZADRU: 67.433.433,38 HRK
INTENZITET POTPORE: 90,54 %
DODATNO FINANCIRANJE (izvan Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za Ugovor o izvođenju radova): MZO (13.985.015,15 HRK) i Grad Zadar (6.236.223,70 HRK)
ULOGA NA PROJEKTU: Nositelj
SASTAVNICA: Centar za projekte, znanost i transfer tehnologija
RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA: 15. svibnja 2015. – 28. veljače 2022.
TIP PROJEKTA: Infrastrukturni – izgradnja novog objekta
STATUS PROJEKTA: Završen
NADZOR RADOVA: D&Z d.o.o. i Investinženjering d.o.o. (zajednica gospodarskih subjekata)
IZVOĐENJE RADOVA: Projektgradnja plus d.o.o.

KRATKI OPIS PROJEKTA: Kroz projekt “Studentski smještaj i prehrana u Novom kampusu Sveučilišta u Zadru”, KK.09.1.2.01.0015, izgrađen je objekt s ukupno 284 kreveta u tri paviljona, 500 sjedećih mjesta u menzi i slastičarnici, te dodatni sadržaji: prostor za dnevni boravak i učenje, praonica, spremišta, čajne kuhinje i ured. Usluge pružanja smještaja i prehrane trebali bi pridonijeti smanjenju troškova studiranja i zajedno s dodatnim sadržajima podići kvalitetu studiranja.

Projekt su odobrili MZOS te MRRFEU u ranoj fazi pripreme tijekom prijave za Tehničku pomoć za infrastrukturne Major projekte putem poziva Investicijskog okvira za Zapadni Balkan (Western Balkans Investment Framework WBIF) , te je dio pripreme projekta financiran iz WBIF Granta WB6-HR-SOC-03 u vrijednosti od 800.000,00 Eura i Komponente 1 Granta WB9-HR-SOC-02 u vrijednosti od 300.000,00 Eura.

CILJEVI PROJEKTA: Projektom će se pridonijeti smanjenju troškova studiranja i povećanju pristupa visokom obrazovanju za redovite studente, s naglaskom na studente u nepovoljnom položaju. Specifični cilj je povećanje kapaciteta studentskih domova Sveučilišta u Zadru gradnjom novih domova s pratećim sadržajem.

Više o projektu možete saznati ovdje: