Centar za projekte, znanost i transfer tehnologija

NAZIV PROJEKTA: Suvremena zaštita i restauracija kroz istraživanje materijala od kojih je izrađeno umjetničko djelo
IZVOR FINANCIRANJA: Ministarstvo znanosti i obrazovanja
UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA: 2.000,00 €
PRORAČUN ZA SVEUČILIŠTE U ZADRU: 1.000,00 €
ULOGA NA PROJEKTU: Nositelj
SASTAVNICA: Odjel za povijest umjetnosti
TIP PROJEKTA: Znanstveni

KRATKI OPIS PROJEKTA: U sklopu projekta predstavlja se mogućnost znanstveno-istraživačke suradnje s različitim ustanovama koje imaju potrebu za analizom različitih vrsta materijala. Sadržaj projekta stoga predstavlja interdisciplinarni pristup: zaštita-restauracija umjetnina kroz istraživanje materijala od kojih su izrađene, uz tumačenje rezultata istraživanja sastava izvornih materijala. Projekt kombinira humanističke i tehničke znanosti unutar temeljnog područja i može dovesti do novih otkrića, važnih za znanstvenu i lokalnu zajednicu te znanstveni napredak obiju institucije na tom području, pružajući nove znanstvene rezultate, uz mogućnost razvoja novih projekta i dugoročne znanstvene povezanosti više institucija iz Hrvatske i Slovenije.

PARTNERI: Strojarski fakultet u Mariboru, Slovenija