Department of Archaeology

Radionica „Kako pretraživati baze podataka i koristiti digitalni repozitorij“

Studentsko savjetovalište i Sveučilišna knjižnica Sveučilišta u Zadru pozivaju studente na radionicu „Kako pretraživati baze podataka i koristiti digitalni repozitorij“ koja će se održati 24. ožujka u 10.00 sati u učionici 41a na Novom kampusu, u sklopu našeg sad već tradicionalnog Proljetnog ciklusa radionica.

S obzirom na to da studenti u savjetovanju često spominju teškoće s pronalaskom literature, pretraživanjem baza podataka i digitalnih repozitorija, ova radionica im može uvelike pomoći pa vas molim da motivirate vaše studente.

Radionica je namijenjena studenticama i studentima Sveučilišta u Zadru. Polaznici će se upoznati s vrstama i namjenom baza podataka i različitim načinima pretraživanja baza podataka, strukturiranjem informacijskog upita i upravljanjem s dobivenim rezultatima.

U drugom dijelu radionice prikazat će se korištenje digitalnog repozitorija, način pripreme i pohrane završnih i diplomskih radova te važnost pohrane radova u otvorenom pristupu.
Radionicu će voditi Katarina Groš, knjižničarska tehničarka i Danijel Mofardin, knjižničar.

Prijava na radionicu je obvezna, a možete se prijaviti putem ovog obrasca.

Za sudjelovanje na radionici mogu dobiti potvrdu o sudjelovanju. Broj mjesta za sudjelovanje je ograničen.