Department of Italian Studies
Informacije

Održan Međunarodni znanstveni skup "Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana"

Odjel za talijanistiku Sveučilišta u Zadru organizirao je dvanaesti Međunarodni znanstveni skup „Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana - Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell'Adriatico“ koji se održao u Zadru i Ninu od 25. do 27. listopada 2018. godine. Do sada je održano pet skupova u Padovi (2005., 2007., 2009., 2011., 2013.) i šest u Zadru i općinama Zadarske županije (2006., 2008., 2010., 2012., 2014., 2016.)

Ovogodišnji skup okupio je brojne stručnjake i znanstvenike, ukupno 40, iz područja romanistike, talijanistike, kroatistike, povijesti i povijesti umjetnosti iz više zemalja s niza renomiranih sveučilišta i ustanova: Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatsko katoličko sveučilište, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Università Ca' Foscari Venezia, Università di Udine, Università Cattolica del Sacro Cuore Milano, Università degli Studi di Trieste, Università degli Studi “G. d’Annunzio” Chieti-Pescara, Università del Salento, Università degli Studi di Bari Aldo Moro, Univerza na Primorskem, European Central University, Univerzitet u Beogradu, Helwan University, Österreichische Akademie für Wissenschaften. Izlaganja iz područja znanosti o književnosti, jezikoslovlja, povijesti i povijesti umjetnosti vrijedan su doprinos proučavanju hrvatsko-talijanskih povijesno-kulturnih i književnih veza.