Department of Italian Studies

Festival znanosti na Odjelu za talijanistiku

U sklopu Festivala znanosti koji je ove godine posvećen otkrićima, studenti Odjela za talijanistiku u četvrtak 19. travnja 2018. godine održali su prigodan program.

Iva Đolonga, Ana Ivanković, Nada Zelić, Natalija Puzar, Gabrijela Školjarev, Antonija Kardum, Karla Glavan i Domagoj Vrsaljko (studenti treće godine) uz pomoć više lektorice Danijele Berišić Antić priredili su predavanje i kviz o izumima Leonarda da Vincija.

Nakon što su studentica Anamarija Kuzmar i strana lektorica Morena Sarro upoznale studente s pripremom tipičnih talijanskih kolača (tiramisü i chinule), slijedilo je slastičarsko natjecanje u kojem su sudjelovale: : Anamarija Kuzmar, Iva Đolonga i Nada Zelić, te Gabrijela Školjarev, a pobjeda je pripala Anamariji Kuzmar.

Program je zaključen prikazivanjem komedije inspirarane Leonardom da Vincijem Non ci resta che piangere,  (redatelji: Massimo Troisi, Roberto Benigni, 1984)