Department of Sociology

Otvoreni dan sociologije

Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru u utorak, 27. 11. 2018. od 14,00 do 20,00h u Svečanoj dvorani organizirao je Otvoreni dan sociologije tijekom kojega su prezentirani studentski završni i diplomski radovi iz akad. god. 2017./2018. Studenti i studentice sociologije bavili su se raznim temama, od rodnih do ekoloških pitanja, preko migracija do medijskih ponašanja mladih, do pitanja ovisnosti i socijalne distance prema manjinama u Hrvatskoj. Izborom tema i istraživačkim i interpretativnim pristupom, ovi radovi daju zanimljiv presjek društvenih fenomena i stvarnosti u Hrvatskoj.

Uz prezentaciju radova, na Otvorenom danu sociologije su promovirani prvostupnici i prvostupnice sociologije za akad. god, 2017./2018., te dodijeljene nagrade uspješnim studentima i studenticama sociologije. Također, održao se i susret alumnija sociologije.

Plakat Otvorenog dana sociologije pogledajte ovdje.

Detaljan program Otvorenog dana sociologije pogledajte ovdje.

Fotogaleriju pogledajte ovdje.