Department of Sociology

Identities in Conflict

Mr. sc. Mirko Petrić održao je pozvano predavanje na konferenciji “Identities in Conflict - Conflict in Identities: 18th Annual Conference organized by the Center for Cultural Sociology and the Department of Sociology at Masaryk University“ (Identiteti u konfliktu – konflikt u identitetima: 18. godišnja konferencija Centra za kulturnu sociologiju i Odsjeka za sociologiju Masarykova sveučilišta), organiziranoj u Brnu (Češka) 19. i 20. listopada 2018.

Naslov predavanja mr. sc. Mirka Petrića bio je “The Myth of Retraditionalization: Changing Gender Identities in Post-transitional South Eastern Europe“ (Mit o retradicionalizaciji: promjene rodnih identiteta u post-tranzicijskoj jugoistočnoj Europi).

Predavanje je pripremljeno u okviru aktivnosti projekta „Relacijski rodni odnosi u Hrvatskoj: modernizacijske i razvojne perspektive“ (GENMOD, HRZZ-IP-2016-06-6010).

Program konferencije možete pronaći ovdje.