Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu

Posjet Hrvatskog društva biljne zaštite

Dana 12. i 13. 10.17. Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu posjetilo je Hrvatsko društvo biljne zaštite (HDBZ). Tom prigodom održan je skup u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru kojeg su uvodno pozdravile prorektorice izv. prof. dr. sc. I.Stričević i izv. prof. dr. sc. N. Balić Nižić te pročelnica Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu izv. prof. dr. sc. B. Mustać. U sklopu stručne ekskurzije proširena je suradnja između Sveučilišta u Zadru, Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu i Hrvatskog društva biljne zaštite. Nakon skupa organiziran je i svečani ručak na kojem su razmijenjene informacije i dogovorena buduća suradnja. Tijekom ostatka stručne ekskurzije Hrvatsko društvo biljne zaštite je posjetilo dva muzeja Grada Zadra i Nadinsko polje te vinara i vinogradara Šimu Škaulja u ekološkoj vinariji u Nadinu.