Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu

Projekt SAN na konferenciji "Digitalna poljoprivreda" na Agronomskom fakultetu u Zagrebu

Na konferenciji održanoj 8. prosinca 2021. koju je svečano otvorila ministrica poljoprivrede mr. sc. Marija Vučković, predstavljene su aktivnosti i rezultati istraživanja na projektu SAN (Smart agriculture network). Konferencija je održana u hibridnom obliku. Profesori, studenti i stručnjaci imali su priliku predstaviti svoje djelovanje na području digitalizacije poljoprivrede. Održana su predavanje o smjernicama poljoprivredne politike, transformaciji i digitalizaciji poljoprivrednog svijeta ali i o primjerima dobre prakse iz Hrvatske, Austrije, Češke, Italije.

Tijek provedbe i rezultate projekta SAN, ispred projektnog tima, Sveučilišta u Zadru s Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, predstavio je doktorad Marko Zorica, koji je također, s kolegama iz Zagreba, Osijeka i Križevaca, sudjelovao na okruglom stolu, pod temom “Mladi poljoprivrednici i digitalna poljoprivreda - potrebe i izazovi”.