Odjel za nastavničke studije u Gospiću

PROMOCIJA SVEUČILIŠNIH MAGISTARA PRIMARNOG OBRAZOVANJA

Na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću, Sveučilišta u Zadru, 9. prosinca 2023., u sveučilišne magistre primarnog obrazovanja promovirano je 52 promoventa.

Svečana promocija održala se u Pučkom otvorenom učilištu „Dr. Ante Starčević“ u Gospiću, u nazočnosti velikog broja gostiju i odjelnih nastavnika.

Uz rektora, prof. dr. sc. Josipa Faričića, u promociji magistara primarnog obrazovanja sudjelovala je prorektorica za studente i studije prof. dr. sc. Anita Pavić Pintarić te pročelnica Odjela za nastavničke studije u Gospiću, ujedno i promotorica, izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija.

Promoventica, studentica Adrijana Magdić zamolila je Rektora uručenje diploma promoventima te se u ime svih promoviranih zahvalila.

Rektor prof. dr. sc. Josip Faričić čestitao je promoventima na postignutom uspjehu u ime svih djelatnika Sveučilišta u Zadru i u svoje osobno ime istaknuvši pritom kako biti učitelj nije samo zanimanje već i poziv usmjeren na odgoj i obrazovanje najmlađih naraštaja, onih koji ulaze u primarni sustav obrazovanja. Rektor je istaknuo i postojanje višestrukih i drevnih veza Dalmacije i Like, Zadra i Gospića, koje se nakon više stoljeća nastavljaju i kroz sveučilišnu djelatnost koje je dio Odjel za nastavničke studije u Gospiću kao sastavnica Sveučilišta u Zadru. Pročelnica Odjela za nastavničke studije u Gospiću izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija je, nakon upućenih srdačnih čestitki promoventima i njihovim obiteljima na postignutom uspjehu i stečenoj diplomi, zaželjela promoventima sretan i osmišljen osobni i profesionalni životni put istaknuvši pritom da su studiranjem na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću utkani u stoljetnu tradiciju učiteljskog obrazovanja u Gospiću bez kojeg je identitet ovoga grada i cijele Like nezamisliv.

Svečanu podjelu diploma u glazbenom dijelu programa uveličao je studentski zbor Odjela za nastavničke studije u Gospiću „Degenija“  pod ravnanjem zborovođe i korepetitora doc. art. Tvrtka Sarića s izvedbama himni Lijepa Naša i Gaudeamus te skladbi Junak sam iz Like Mije Majera te ukrajinske narodne Carol of Bells.

Program je vodila Martina Nikšić Bronzović, mag. prim. educ., bivša studentica Odjela za nastavničke studije u Gospiću.

U sveučilišne magistre primarnog obrazovanja promovirani su:

Ana Marija Anić, Lucija Artić, Bruna Bajac, Helena Ban, Dorotea Baričević, Boža Beljan, Antonela Dukovac, Anđela Džepina, Andrea Frka, Valentina Frketić, Gabrijela Galko, Doris Glad, Lucija Glibo, Maja Gržan, Ivona Ivić, Patricia Jarnević, Ana Kišur, Anđela Knežević, Nina Kosor, Matej Kovačić, Ivana Krpan, Ena Kukić, Petra Lapić, Helena Lukec, Antonija Mačešić, Adrijana Magdić, Petra Martinčić, Ivana Mihoković, Matea Moguš, Slavica Mudrovčić, Ivana Nadarević, Mario Paral, Marija Pavičić, Kristina Prpić, Sara Rajnović, Katarina Rukavina, Marija Rukavina, Monika Sabljak, Patricija Salopek, Petra Samardžić, Tihana Sertić, Marija Smolčić, Ljubica Smoljo, Marko Spudić, Sandra Stilinović, Nikolina Svetić,  Mirna Šandrovčan, Valentina Šanović, Marija Magdalena Turić, Lara Vučić, Magdalena Zović i Iva Živković.