Odjel za nastavničke studije u Gospiću

PREDSTAVLJENA KNJIGA “NA VILINSKOM TRAGU”

7. veljače 2024. u Kulturno informativnom centru u Gospiću predstavljena je knjiga “Na vilinskom tragu” autorice Sande Lončar Ružić.

Predstavile su je pročelnica našega Odjela, izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija i Anela Serdar Pašalić, prof. dok je ulomke iz djela čitala Maja Brozičević, članica Amaterskog kazališta u Gospiću.

Knjigu u nakladi izdavačke kuće Znanje, oslikala je ugledna akademska slikarica Ana Grigorjev, a urednik je Miroslav Mićanović. Riječ je o ilustriranoj knjizi za mlade i djecu.

Gospićanima je predstavljena priča u kojoj su glavni likovi osmogodišnji dječak Petar i njegov djed Perija koji su jednog zimskog dana krenuli su se uspinjati na drevnu ilirsku utvrdu koja se nalazi visoko u brdima. Strmo penjanje djed krati pričama o svojim dječjim dogodovštinama te fantastičnim stanovnicima Gradine, posebice vilama. Putem ih zadesi snježno nevrijeme, Petar i djed se razdvajaju, a tajanstvena djevojka će im pomoći da se ponovno pronađu.

Za glazbeni dio programa bili su zaduženi studenti našega Odjela Dora Kabalin i Karlo Mladić.