Odjel za nastavničke studije u Gospiću

PREDSTAVLJANJE KNJIGE SRCEM ZA RANJENU HRVATSKU

Danas, 24. listopada 2023., u prostorijama Kulturno-informativnog centra Gospić predstavljena je knjiga Srcem za ranjenu Hrvatsku – Medicinske sestre i medicinski tehničari u Domovinskom ratu –svjedočenja urednika Ivice Radoša, objavljene u nakladi Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i medicinskih tehničara.

O knjizi su govorili izv. prof. dr. sc. Jasminka Brala-Mudrovčić i asistentica Marina Franić Šimunić s našega Odjela, dr. sc. Ivan Brlić, voditelj Područnog centra Gospić Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, te sam autor, Ivica Radoš, hrvatski novinar i publicist, glavni urednik “Lanterne”, glasnika Sveučilišta u Zadru, a susret je moderirala Ljubica Ilievska Radošević.

Ulomke iz svjedočanstava medicinskih sestara i tehničara s gospićkog područja čitale su studentice 2. godine našega Odjela: Karla Savatović, Matea Asić, Ika Starčević, Maja Mataija i Sara Turić.

Knjiga Srcem za ranjenu Hrvatsku svjedočenja su stvarnih ljudi, medicinskih sestara i medicinskih tehničara koji su svoj život posvetili brizi za druge, o doprinosu koji su oni i kolege dali u Domovinskom ratu.