Odjel za nastavničke studije u Gospiću

POSJET UDRUZI RODITELJA DJECE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU „PČELICE“

Studenti 3. godine kolegija Inkluzivni odgoj i obrazovanje, sa svojom nastavnicom Jelenom Vlahović, pred., u ponedjeljak 4. prosinca 2023. godine posjetili su Udrugu roditelja djece s teškoćama u razvoju „Pčelice“.

Uvodno predavanje studentima je održala Željka Šikić, predsjednica Udruge. Predstavila je rad Udruge u kontekstu inkluzivnog odgoja i obrazovanja s naglaskom na suradnju sa stručnjacima raznih profila, brojne projekte, građanske akcije, kreativne radionice i mogućnost volontiranja studenata.

Studenti su potom sudjelovali u dvije radionice: Poligon za tjelesni pod vodstvom fizioterapeutkinje Ane Čačić te Razvoj fine motorike koji je vodila medicinska sestra Andrea Lukić.

Zahvaljujemo članovima Udruge, a posebice korisnicima, što su našim studentima omogućili neposredan uvid i nezamjenjivo iskustvo u razvoju kompetencija za rad s djecom s posebnim potrebama.