Odjel za nastavničke studije u Gospiću

ODRŽANA LUTKARSKA PREDSTAVA ZA UČENIKE OSNOVNE ŠKOLE

Studentice treće godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću izvele su 24. travnja  2024.  lutkarsku predstavu Zvonce traži sreću prema predlošku igrokaza Željke Horvat-Vukelja učenicima prvih i drugih razreda Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića. Učenici su došli u prostore fakulteta u pratnji svojih učiteljica.

Predivne lutke izradile su studentice Iva Perić, Ivona Žalac, Nikolina Anušić i Anđela Katuša, a cjelokupnom pastoralnom dojmu pridonijela je Venesa Bogdanović izradivši dojmljivu scenu.

Lutke su izvrsno animirale Karla Beraković, Petra Lugović, Matea Cindrić, Anja Kranjčević, Zorica Dujmović, Kristina Mijatović i Nikolina Pađan.

Radnja se temeljila na adaptaciji predloška igrokaza koju su napravile Matea Cindrić i Zorica Dujmović, pričajući priču radnju u predstavi popratile su Anđela Katuša i Venesa Bogdanović, a letak su osmislile Iva Perić i  Melanie Štefanac.

Program je vodila Ivona Žalac, a za izbor primjerenih glazbenih dijelova pobrinula se studentica Iva Perić.

Lutkarska predstava pripremljena je i izvedena pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Jasminke Brala-Mudrovčić i doc. dr. sc. Ines Cvitković Kalanjoš.