Odjel za nastavničke studije u Gospiću

ODRŽAN JOŠ JEDAN SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA ISKRA

18. prosinca 2023., u ugodnoj atmosferi odjelne knjižnice održan je još jedan sastanak članica našeg studentskog čitateljskog kluba Iskra.

Na sastanku je bilo riječi o romanu za mlade Oblak čvoraka hrvatske spisateljice Ivane Šojat.

Malo je reći da se članice roman dojmio! Istaknule su kako je to „mala, a tako velika knjiga“ žaleći kako nisu imale nešto slično za čitati u vrijeme svoga odrastanja, odnosno kad su bile tinejdžerice. Oblak čvoraka tematizira potragu za vlastitim ja djevojčice Lucije, učenice osmoga razreda, koja s nekolicinom kolega iz razreda trpi vršnjačko nasilje od strane ostalih u razredu. Iznimno važna tema, pogotovo u doba sve većih podjela i jaza na one koji imaju i one koji nemaju, što je u osnovici i razlog toga nasilja.

Članice, buduće učiteljice, od sveg srca ga preporučuju za čitanje i smatraju da može biti višestruko od pomoći – učiteljima, roditeljima, a ponajviše djeci.

Za idući susret odabrale su roman Veliki Gatsby američkog književnika Francisa Scotta Fitzgeralda, a susret je planiran za 15. siječnja 2024.