Odjel za nastavničke studije u Gospiću

ODABRAN STUDENTSKI RAD NA EU-CONEXUS NATJEČAJU

Čast nam je obavijestiti vas da je animatorski uradak naših studentica 2. godine Matee Asić, Lucije Kolarec, Kaje Krčelić, Maje Mataija, Petre Pilat, Karle Savatović, Ike Starčević i Sare Turić pod nazivom "3 minute za more (3 Minutes for the Sea)", a pod mentorstvom Hane Lukas Midžić, mag. art., prošao na natječaju EU-CONEXUS posvećenom umjetničkim ostvarenjima koji promiču pametnu održivost obalnih područja.

Drugu godinu za redom, EU-CONEXUS pokreće godišnji poziv za kulturne i umjetničke projekte koji promiču pametnu održivost obalnih područja.

Poziv je bio posvećen projektima iz područja likovnih umjetnosti i uključuje radove iz slikarstva, kiparstva, dizajna, fotografije, videa, šivanja i tekstilne umjetnosti, digitalne umjetnosti i slično.

Poziv je bio otvoren za sve studente EU-CONEXUS-a! Na svakom sveučilištu odabrana su dva umjetnička projekta koji će promovirati identitet pametne održivosti obalnih područja EU-CONEXUS-a.

Iznimno smo ponosni što je rad naših studentica odabran i od srca im čestitamo!