Odjel za nastavničke studije u Gospiću

OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MUZEJA

Radionica "Mislimo tijelom" koju su za Festival znanosti osmislile naše nastavnice iz metodika tjelesne, glazbene i likovne kulture doc. dr. sc. Dodi Malada, doc. dr. sc. Ines Cvitković-Kalanjoš i Hana Lukas Midžić, mag. art. prilagodila se novom muzejskom ambijentu u sklopu događanja "AI vs. Mi" održanom jučer u Muzeju Like Gospić.
Povodom Međunarodnog dana muzeja potakli smo srednjoškolce i studente da promisle tijelom suočeni s novom situacijom u kojoj su izazovi i prepreke uzorci, predmeti i ritmovi upravo iz ovog muzeja. Iako umjetna inteligencija ima zastrašujuću moć generiranja različitih sadržaja, još uvijek su neposredni doticaj sa svijetom, učenje iz iskustva i igre te čovjekov autentični osobni izraz nezamjenjivi u našem doživljaju stvarnosti: one prošle, sačuvane u mirisima, oblicima, bojama i teksturama starinskih predmeta i one sadašnje koju netom upijamo i stvaramo.
Zahvaljujemo Muzej Like Gospić na gostoprimstvu, a našim studentima i učenicima gospićke gimnazije na sudjelovanju u radionici. Uživali smo!