Odjel za nastavničke studije u Gospiću

OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA ČITANJA NAGLAS

7. veljače 2024. obilježava se Svjetski dan čitanja naglas (World Reading Aloud Day), a manifestaciju je pokrenula organizacija LitWorld 2010. godine s ciljem popularizacije i osvještavanja važnosti čitanja.

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija razumijevanje za društvene probleme i čimbenik je budućeg uspješnog razvoja djeteta, pa tako danas djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

Potaknuti pozivom Hrvatskog čitateljskog društva s ciljem obilježavanja Svjetskog dana čitanja naglas, nekolicina studenata našega Odjela u okviru kolegija Čitanje lektire pod vodstvom asistentice Marine Franić Šimunić, čitala je naglas odabrane književne tekstove ispred  zgrade Odjela i naše kućice za razmjenu knjiga.