Odjel za nastavničke studije u Gospiću

IZVEDENE „BASNOSLOVKE“ I „OPERACIJA MRNJAU“

Na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću dana 3. svibnja 2023. održane su dvije aktivnosti za učenike drugih razreda Osnovne škole dr. Jure Turića u Gospiću.

Prva u nizu bila je izvedba interdisciplinarnog i interaktivnog uprizorenja poezije za djecu "Basnoslovke" autorice Hane Lukas Midžić. Objedinjujući literarno, likovno/scensko i glazbeno stvaralaštvo nastavnica Hana Lukas Midžić u izvedbu je aktivno uključila djecu čime su ona uz njezino stručno vodstvo i neformalni pristup svojim komentarima i improviziranim scenskim pokretom upotpunila sadržaj i scenski doživljaj.

Druga izvedba bila je lutkarska predstava Operacija Mrnjau u izvedbi studenata 3. godine učiteljskog studija, pod mentorstvom nastavnika Jasminke Brala-Mudrovčić, Sanje Vrcić-Mataija, Tvrtka Sarića i Hane Lukas Midžić. Djeca su aktivno sudjelovala u predstavi i u kasnijem druženju sa studentima lutkarima koji su im pokazivali lutke i objašnjavali lutkarsku animaciju.