Odjel za nastavničke studije u Gospiću

FESTIVAL ZNANOSTI - Književnost, jezikoslovlje i glazba u prirodi i društvu

Književnost, jezikoslovlje i glazba u prirodi i društvu festivalska je aktivnost koja je održana u petak, 28. travnja 2023., u Otočcu na dvije lokacije - u Gačanskom parku hrvatske memorije i  u Maloj dvorani Gackog pučkog otvorenog učilišta. Studenti su sudjelovali u edukativnoj šetnji glagoljaškim parkom te su zajedno s učenicima srednje škole i njihovim profesorima nazočili predavanjima o jeziku, sudjelovali u nagradnom kvizu, poslušali glazbeni nastup studenata 4. i 3. godine učiteljskog studija Dore Kabalin i Karla Mladića te razgledali prostor Muzeja Gacke koji se nalazi u sklopu Učilišta i u kojem se nalazi odljev Bačćanske ploče. Sve se događalo uz aktivno sudjelovanje voditelja aktivnosti izv. prof. dr. sc. Jasminke Brala-Mudrovčić, izv. prof. dr. sc. Josipa Miletića i doc. dr. sc. Ines Cvitković-Kalanjoš. Festivalska aktivnost započela je u 12, a završila u 15 sati.