Odjel za nastavničke studije u Gospiću

FESTIVAL ZNANOSTI - Basnoslovke

U srijedu 26. travnja 2023., u 10:30 i 12:00, u sklopu programa Festivala znanosti u sportskoj dvorani Odjela za nastavničke studije u Gospiću održane su dvije izvedbe interdisciplinarnog i interaktivnog uprizorenja poezije za djecu "Basnoslovke" autorice Hane Lukas Midžić.

Objedinjujući literarno, likovno/scensko i glazbeno stvaralaštvo nastavnica Hana Lukas Midžić u izvedbu je aktivno uključila djecu čime su ona uz njezino stručno vodstvo i neformalni pristup svojim komentarima i improviziranim scenskim pokretom upotpunila sadržaj i scenski doživljaj. Na izvedbe je u pratnji svojih učiteljica i odgojiteljica došlo osamdesetak predškolaca iz Dječjeg vrtića Pahuljica iz Gospića i isto toliko prvašića iz Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića. Svi oni su kroz smijeh i igru pomogli stvoriti nezaboravnu i basnoslovnu kreativnu atmosferu te tako spontano gradili svoj odnos prema sebi, svijetu i umjetnosti.