Odjel za lingvistiku

Poziv na Zadarski lingvistički forum na Sveučilištu u Zadru, 28. travnja 2023.

Srdačno Vas pozivamo da u petak, 28. travnja 2023. godine sudjelujete u Devetom po redu Zadarskom lingvističkom forumu (ZLF2023) kojim ćemo obilježiti i petnaestu obljetnicu Odjela za lingvistiku, a koji će biti posvećen izlaganjima studenata Odjela za lingvistiku. Studenti i studentice prijediplomskoga studija Language and communication in a multilingual society i diplomskoga studija Lingvistike tom će prilikom izložiti rezultate istraživanja koja su proveli tijekom studija. Upriličit će se također popularnoznanstvena izlaganja dvoje gostujućih kolega znanstvenika iz inozemstva povodom Festivala znanosti koja će se baviti znakovnim jezicima, te prirodnim jezicima i umjetnom inteligencijom. Sva će predavanja biti posvećena krovnoj temi "Jezik, priroda i društvo". Program 9. Zadarskog lingvističkog foruma možete ovdje.

Radujemo se Vašem dolasku!