Department of Teachers and Preschool Teachers Education
Informacije

Prva tiskana slikovnica Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru

SLIKOVNICA

Obavještavamo vas da je Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru tiskao prvu studentsku slikovnicu. Autorice slikovnice ,,Planet Zemlja - naš dom" studentice su V. godine Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru, Nikolina Matić i Katarina Pavić, a slikovnica je nastala u akad. god. 2019./2020. u okviru kolegija Medijska kultura, pod mentorstvom Jelene Alfirević, mag. philol. croat., koja je ujedno i urednica ove prve tiskane studentske slikovnice.

,,Planet Zemlja - naš dom" prilog je projektu poticanja medijske pismenosti, a problematizira važnost očuvanja planeta Zemlje pa je doprinos i ekologiji. Važnost poruka očuvanja prirode - na koje ova slikovnica poziva - i veća je, poglavito uslijed aktualne svjetske pandemije COVID-19. (Iz Predgovora).

Predstavljanje studentske slikovnice ,,Planet Zemlja - naš dom" održat će se u petak, 19. studenoga 2021., u Gradskoj knjižnici u Zadru s početkom u 17 sati.