Odjel za povijest umjetnosti

E-potvrde za studente!

Upute u .pdf formatu možete preuzeti ovdje.

Od 17. lipnja 2021. na Sveučilištu u Zadru izdaju se e-potvrde, odnosno potvrde s elektroničkim pečatom o statusu studenta.

Studenti ne trebaju više zatražiti potvrde i prijepise ocjena putem e-maila niti dolaziti fizički u Referadu/Tajništvo, već u bilo koje vrijeme predaju zahtjev za izdavanjem e-potvrda putem Studomata.

Potvrde se izdaju bez svrhe, što znači da se mogu višestruko koristiti.

E-potvrde se dostavljaju studentima isključivo na službeni e-mail (unizd e-mail)!

Apsolventima koji su imali studentska prava do 28.02.2021. kao i studentima koji nisu upisani u tekuću ak. god. nije omogućeno izdavanje e-potvrda. Kao i do sada, oni mogu zatražiti potvrde putem e-maila u Referadi/Tajništvu.

Proces izdavanja e-potvrda:

• Student predaje zahtjev za izdavanjem e-potvrda na Studomatu:

• Modul generira e-potvrdu i zapisuje ju u sustav

• Sustav šalje e-potvrdu na službeni e-mail studenta na ustanovi

• Student se prijavljuje/ logira na unizd mail sa AAI elektroničkim identitetom (ista šifra kao i za Studomat). Poveznica za studentski e-mail nalazi se na naslovnoj stranici Sveučilišta u Zadru: Korisne poveznice – Webmail za studente.

Ako student nema potrebnu e-mail adresu, prikazuje mu se obavijest o tome:

Postoje četiri vrste potvrde:

- Potvrda o upisu (elektronički pečat) - na hrvatskom jeziku

- Potvrda o upisu s prijepisom ocjena (elektronički pečat) - na hrvatskom jeziku

- Potvrda o upisu za internacionalnu uporabu (elektronički pečat) – na engleskom jeziku

- Potvrda o upisu s prijepisom ocjena za internacionalnu uporabu (elektronički pečat) – na engleskom jeziku

Odabirom jezika (ili vrste potvrde ako ima samo jedan jezik) prikazuje se ekran za pristanak s detaljima zahtjeva koji će se poslati. Prikazuje se vrsta i jezik potvrde, akademska godina za koju se potvrda izdaje te službena email adresa na koju će biti poslana potvrda i rok za primitak:

Ako je student već zatražio izdavanje te vrste potvrde, a obrada je još u tijeku, studentu će se prikazati obavijest o tome:

Kada je evidencija zahtjeva uspješno prošla, prikazuje se obavijest o tome i student se preusmjerava na početnu stranicu: