Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu

Terenska nastava studenata 2. i 3. godine preddiplomskog studija Primijenjena ekologija u poljoprivredi u Hercegovini i dolini Neretve

U sklopu terenske nastave 16. i 17. svibnja, studenti su pod vodstvom profesora i suradnika obišli “Kamene vinograde” i vinariju u Čitluku, upoznati su s vinogradarskom i vinarskom proizvodnjom “Andrija” obitelji Ćorić te su posjetili pokušalište Fakulteta poljoprivrede i prehrambene tehnologije Sveučilišta u Mostaru. Nakom toga posjetili su novi multimedijski prirodoslovni muzej u Metkoviću. Obišli su i rasadnik “Dominat” i upoznali se s proizvodnjom loznih cjepova. Terenska nastava je zaključena obilaskom nasada mandarina, te su na konkretnom primjeru upoznati o odnosu poljoprivrede i zaštite prirode toga europski značajnog lokaliteta za očuvanje vrsta i staništa.