7. siječnja 2013.

Klavirski koncert Eduarda Fontbone

Katalonski pijanist Eduard Fontbona održat će koncert, u srijedu, 9. siječnja 2012., u Svečanoj dvorani Sveučilišta s početkom u 16:00. Ulaz je slobodan.

Eduard Fontbona (Barcelona, 1977.) mladi je pijanist i skladatelj školovan na Akademiji Marshall u Barceloni i na Višoj glazbenoj školi, također u Barceloni. Glazbeni prvijenac s originalnim skladbama, naziva La nit dels orígens, izdao je 2008, a 2011., pri diskografskoj kući PICAP, izdao je i drugi album, naziva Sons de l'hivernacle. Trenutno je u fazi predstavljanja svog trećeg albuma koji uključuje obrade 12 sonata katalonskih skladatelja iz XVIII. stoljeća. Za više informacija možete pogledati njegovu mrežnu stranicu (dostupnu i u verziji na engleskom jeziku).