Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Obiteljski život u Hrvatskoj – između rada i djece

U četvrtak, 11.svibnja, održano je posljednje izlaganje u ovogodišnjoj seriji Javne sociologije. U ovom terminu, panel izlaganje su održali izv. prof. dr. sc. Valerija Barada, Sara Čović, mag. soc., Pavao Parunov, mag. soc i doc. dr. sc. Željka Zdravković uz doprinos dr. sc. Marije Šarić, postdok. u pripremi izlaganja. Izlaganje je održano na temu obiteljskog života u Hrvatskoj i to kroz dimenzije – kućanski rad s obzirom na rodno opterećenje, konflikte u usklađivanju radnih i obiteljskih obaveza te sustav ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja. Izlaganje je održano na temelju istraživačkih nalaza prikupljenih u anketnom istraživanju provedenog u šest hrvatskih regija u sklopu projekta "Utjecaj javnih politika na na kvalitetu obiteljskog i radnog života te na demografsku sliku Hrvatske - Prostori promjene". Nositelj projekta je udruga B.a.B.e., a za Sveučilište u Zadru, Odjel za sociologiju je partner u istraživačkoj dionici projekta.