Odjel za turizam i komunikacijske znanosti

Poziv za slanje sažetaka za studentsku konferenciju

Udruga studenata filoloških smjerova Filozofskoga fakulteta u Splitu iTHEom organizira Drugi međunarodni simpozij mladih anglista, kroatista i talijanista: Usudi se (p)reći koji će se održati 13. - 15. listopada 2017. na Filozofskom fakultetu u Splitu.
Tematika je simpozija veoma suvremena, inovativna i interdisciplinarna: sa stajališta jezika, teorije književnosti ili teorije medija analizirat će se prikaz suvremenih problema poput migrantske krize, terorizma, nacionalizma, populizma, rasizma, vjerske nesnošljivosti, ekoloških problema, položaja rodnih i seksualnih manjina, položaja i odnosa prema osobama smanjenih mogućnosti, globalizacije, konzumerizma u književnosti, na filmu, u videoigricama, stripovima, grafičkim novelama, grafičkom dizajnu i u medijima, tiskovinama, na internetskim portalima, na društvenim mrežama, plakatima.

Prijave su otvorene do 20. kolovoza.